Brzoskwiniowe ptasie mleczko
Deser prawie jak ptasie mleczko tylko nie jest oblane czekoladą jak tradycyjne ptasie mleczko. Delikatne, puszyste moje dzieciaki stwierdziły że smakuje jak lody tylko nie są zimne.
Czas przygotowania – 15 min.
SKŁADNIKI
- śmietana 30% – 250 ml
- śmietana fix – 1 opakowanie
- cukier puder – ok. 2 łyżki
- galaretka brzoskwiniowa – 1 opakowanie
- brzoskwinie w puszce – 1 puszka
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA
Galaretkę brzoskwiniową ugotować na 1 szklance wody, odstawić do delikatnego stężenia.
Brzoskwinie odsączyć na sitku z syropu (2 połówki brzoskwiń pozostawić do dekoracji), następnie zmiksować je na pulpę.
Schłodzoną śmietankę ubić na sztywno, dodać śmietanę fix i ubijać przez kilka minut aż masa nieco bardziej zgęstnieje.
Do ubitej śmietanki dodać mus, pulpę z brzoskwiń, dokładnie wszystko ubić i do całości dodać lekko tężejącą galaretkę.
Śmietankę wlać do pucharków i pozostawić w lodówce do stężenia.
Wierzch udekorować pozostawionymi brzoskwiniami.




Fajny deserek 🙂 Jeszcze o takim nie słyszałam 🙂