Marchewka z ziemniakiem

marchewkazziemniakiem2

Pierwsze warzywa, które podajemy dziecku tuz po 5 miesiącu życia to przede wszystkim marchewka, ziemniak.

SKŁADNIKI

  • ziemniak – 1 sztuka
  • marchew – 1 sztuka
  • masło lub oliwa z oliwek – 1 łyżeczka

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Chcąc przyrządzać własnoręcznie posiłki niemowlaka, należy w tym celu wybierać warzywa dobrej jakości, wolne od środków chemicznych.

Warzywa należy starannie obrać, dokładnie wypłukać a w celach ostrożności można je sparzyć wrzątkiem.

Ziemniaka i marchewkę obrać z łupki, najlepiej cienko ponieważ dużo witamin i minerałów zawartych jest tuż pod skórką.

Warzywa pokroić w drobną kostkę, dodać niewielką ilość wody i ugotować na miękko lub przyrządzić na parze. Jeżeli po ugotowaniu i zmiksowaniu papka będzie za płynna można ja odsączyć. Następnie do zmiksowanej papki dodać masło lub oliwę z oliwek dobrej jakości i ponownie zagotować.

Trudno jest podawać ilość poszczególnych składników, ponieważ niemowlę po raz pierwszy karmione taką papką powinno tylko spróbować kilka łyżeczek, kęsów, następnie trzeba obserwować reakcje czy warzywa nie uczulają, jeżeli nie wówczas stopniowo należy zwiększać porcję.

Marchewka i ziemniak są warzywami neutralnymi, nie uczulają, nie alergizują ale na początek jak z każdym nowo wprowadzanym składnikiem postępujemy ostrożnie ponieważ należy brzuszek maluszka stopniowo przyzwyczajać do nowych składników pokarmowych.

Marchewka z ziemniakiem dla dzieci

Ten wpis został opublikowany w kategorii Po 5 miesiącu i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *