Sałatka owocowa z truskawkami

Sałatka owocowa z truskawkami

Sałatka owocowa dla dzieci przygotowana z brzoskwiń, truskawek i banana. Szczerze powiem, że zdania są podzielone odnośnie podawania truskawek, brzoskwiń czy nawet banana. Ja swoim dzieciom podawałam truskawki już od 8 miesiąca. Truskawki są alergenami, jeżeli dziecku podajemy to zaczynamy od niewielkich ilości i przez kolejne dni obserwujemy czy nie występują niepokojące objawy alergii. Brzoskwinie podawała również około 8 miesiąca i też na początek obserwacja. U mnie po owocach nigdy nic nie wystąpiło, żadna wysypka, alergia więc dzieci nie są na nic uczulone. Jeżeli się decydujemy na podawanie nowych smaków to warto to robić, ponieważ dziecko szybciej uczy się nowych smaków, szybciej zaczyna samodzielnie jeść, ale należy wszystko podawać małymi porcjami, stopniowo.

Czas przygotowania – 15 min.

SKŁADNIKI

  • banan – 1 sztuka
  • brzoskwinia – 1 sztuka
  • truskawki – kilka sztuk

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA

Podając proporcję dla dzieci, trudno jest coś czasem zważyć, oszacować, podać dokładną ilość, bo nie wiadomo ile dziecko zje. Z podanych wyżej proporcji przygotowałam sałatkę dla dwojga dzieci, zdjęcie może tego nie obrazuję, ale w zależności od wieku z tak przygotowanych owoców zazwyczaj robię blenderem papkę, mus.

Owoce obrać z łupki, dokładnie wypłukać i osuszyć. Następnie pokroić na mniejsze części i zmiksować blenderem.

Sałatka owocowa z truskawkami Sałatka owocowa z truskawkami

Ten wpis został opublikowany w kategorii Po 12 miesiącu i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *